Spotkania modlitewne

Msza święta w intencji ludzi uzależnionych i ich rodzin

W każdą pierwszą sobotę miesiąca modlimy się w kościele Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. O godzinie 17.00 Msza św., bezpośrednio po Mszy św. Nabożeństwo, podczas którego polecamy intencje pozostawione przez pielgrzymów.

Diecezjalna pielgrzymka Duszpasterstwa Trzeźwości

Pielgrzymka odbywa się od 1994 roku zawsze w trzecią sobotę października w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pierwszy punkt pielgrzymki to Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy stacji Piłata.

Podczas Drogi Krzyżowej uczestnicy składają świadectwa i przedstawiają Bogu swoje intencje.

Po Drodze Krzyżowej o godz. 13.00 jest odprawiana Msza św. w Bazylice, a o godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe w kaplicy Matki Bożej.

Ewangelizacyjne rekolekcje dla trzeźwiejących alkoholików i dla ich rodzin

Od listopada 1998 roku co dwa miesiące są organizowane rekolekcje ewangelizacyjne dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Rekolekcje są skierowane przede wszystkim do pacjentów oddziału odwykowego w szpitalu w Krakowie Kobierzynie.

Uczestniczą w  nich także trzeźwiejący alkoholicy z różnych wspólnot. Rekolekcje mają stały program.

Pierwsze spotkanie w piątki o godz. 19.00. W sobotę dwa spotkania o godz. 9.00 i 19.00.
W niedziele Msza święta o godz. 10.00. Nie potrzeba żadnych zgłoszeń.

Wszystkie spotkania odbywają się w kaplicy na terenie Specjalistycznego Szpitala im. dr J. Babińskiego ul. Babińskiego 29