Grupa pokutna w intencji uwolnienia od uzależnień

Celem misji Jezusa jest wyzwolenie człowieka z niewoli grzechu. "Każdy kto popełnia grzech jest niewolnikiem grzechu" powie Pan Jezus. Wolność i wyzwolenie to rzeczywistości dotyczące każdego z nas. Wolność i wyzwolenie to najważniejsze problemy człowieka.

 

Błogosławiony Jan Paweł II napisał w encyklice Veritatis Splendor "problemy najszerzej dyskutowane i rozmaicie rozstrzygane we współczesnej refleksji moralnej sprowadzają się wszystkie ― choć na różne sposoby ― do zasadniczej kwestii: do kwestii wolności człowieka" (VS 31).

 

Ludzie w walce o wolność podejmowali i podejmują ogromne ofiary, a równocześnie widzimy, że pojawiają się coraz to nowe formy zniewoleń i uzależnień. Mają one zarówno wymiar zewnętrzny jak i wewnętrzny. Ciągle wielkim problemem jest zniewolenie całych społeczeństw wynikające z niesprawiedliwości społecznej i nierównego podziału dóbr materialnych. Nadal istnieją ludy uciskane przez swoich władców. Coraz częściej ludzie ulegają zniewoleniu anonimowych autorytetów, które poprzez media podporządkowują sobie ogromne rzesze ludzi.

 

Za zniewoleniami zewnętrznymi idą te, które ranią głęboko ludzką wolę i serce zabierając radość i niszcząc największe wartości. Alkoholizm, hazard, erotomania, shopoholizm, bulimia, anoreksja, nikotynizm zbierają wśród ludzi ogromne żniwo cierpienia. Z powodu tych zagrożeń od kilku lat w ramach Pieszej Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę jest organizowana przez Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej grupa pokutna modląca się w intencji uzależnionych i w intencji ich rodzin.

 

Grupa nosi numer 19 i pielgrzymuje w członie wielicko-podgórskim. Zapisy do grupy przyjmuje ks. Mirosław Żak, tel. kom. 510-418-612; email: mzak@diecezja.krakow.pl 


powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: