Czuwanie środowisk trzeźwościowych

Już po raz pięćdziesiąty na przełomie karnawału i wielkiego postu kościół w Polsce modli się o trzeźwość. Tą modlitwą są objęte nie tylko osoby doświadczające problemów alkoholowych, ale także innych uzależnień.

Już po raz pięćdziesiąty pierwszy na przełomie karnawału i wielkiego postu kościół w Polsce modli się o trzeźwość. Tą modlitwą są objęte nie tylko osoby doświadczające problemów alkoholowych, ale także innych uzależnień. Modlimy się także za osoby, które w swoich rodzinach mają alkoholików, narkomanów, erotoman, hazardzistów bo także oni doświadczają ogromnego cierpienia często większego niż sami zniewoleni. Trzeba także modlić się, aby młodzi ludzie nie popadali w uzależnienia.

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej organizuje 17 lutego br. w Sanktuariach - Miłosierdzia Bożego oraz św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie czuwanie modlitewne w intencji wolności od uzależnień.

Program czuwania:

• O godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia - Bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Przejście Drogą Krzyżową do Sanktuarium św. Jana Pawła II.
• Godz. 17.00 - Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej nabożeństwo różańcowe.