Rekolekcje

DOM REKOLEKCYJNY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
"KSIĘŻÓWKA"

Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski Księżówka w Zakopanem jak co roku organizuje kilkanaście serii rekolekcji kapłańskich – od czerwca do grudnia. Na uczestników czekają m.in. odnowione pokoje, domowe wyżywienie obszerny ogród. Na terenie Księżówki znajduje się główna kaplica papieska, kaplica św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, a także kaplica w apartamencie Ojca Świętego Jana Pawła II.

Księżówka położona jest u stóp Kasprowego Wierchu – pieszy spacer do Kuźnic to około kwadrans, a na Krupówki około 30 minut, w pobliżu rozpoczynają się szlaki piesze na Giewont, Kasprowy Wierch czy Kalatówki. Przybywając do Zakopanego można skorzystać także z oferty Aqua Parku (1 km),
oraz kompleksu basenowego
 Termy Podhalańskie (5 km) czy kompleksów termalnych w Bukowinie, Białce i na Słowacji.

Przebywając w Księżowce można korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego internetu oraz stanowisk komputerowych, sal telewizyjnych, a także z czytelni. Bezpośrednio pod domem znajduje się obszerny parking.

Na rekolekcje można się zgłaszać przez krótki formularz na stronie internetowej: www.rekolekcje.ksiezowka.zakopane.pl/zapisy.

Księżówka nieustannie zaprasza także na indywidualny wypoczynek – miejsce można zarezerwować poprzez e-mail lub pod numerem telefonu +48 18 201 51 33.

KSIĘŻA SERCANIE ZAPRASZAJĄ NA REKOLEKCJE

Więcej informacji  na stronie www.zakopane.scj.pl/rekolekcje.html

Dom zakonny Księży Sercanów
ul. Gimnazjalna 6
34-500 Zakopane
tel.  18 200 17 51, 606 20 10 17
e-mail: zakopane.scj@scj.pl

DOMUS MATER

Zapraszamy na organizowane przez Domus Mater roczne rekolekcje kapłańskie. Domus Mater dysponuje 33 pokojami gościnnymi, dwoma salami konferencyjnymi, kaplicą, biblioteką, przestrzennym ogrodem i monitorowanym parkingiem.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony:

OŚRODEK WYPOCZYNKOWO-REKOLEKCYJNY IM. KS. KARD. KAROLA WOJTYŁY
"TOTUS TUUS"

REKOLEKCJE Z POSTEM DANIELA

Człowiek w swej naturze składa się niepodzielnie z ciała i ducha. Nie możemy zajmować się tylko i wyłącznie jedną sferą życia, zaniedbując drugą. Celem naszych rekolekcji jest oczyszczenie zarówno ciała, jak i duszy.

ZAPISY:
Ośrodek Wypoczynkowo Rekolekcyjny Totus Tuus im. Ks. Kard. Karola Wojtyły
34-210 Zembrzyce 503
tel: +48 33 874 41 86; tel: +48 734 165 929
e-mail: recepcja@totus-tuus.com.pl

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony:

OŚRODEK FORMACJI LITURGICZNEJ ŚW. JANA CHRZCICIELA
ZAWICHOST

Ośrodek Formacji Liturgicznej św. Jana Chrzciciela w Zawichoście serdecznie zaprasza kapłanów na rekolekcje kapłańskie.

Ośrodek Formacji Liturgicznej św. Jana Chrzciciela w Zawichoście powstał z inicjatywy Bp Wacława Świerzawskiego jako miejsce służące formacji liturgicznej szczególnie związanej z troską o głębsze przeżywanie misterium Boga obecnego w Liturgii.

Ośrodek położony jest w cichym i malowniczym miejscu, na skarpie wiślanej w pobliżu XIII wiecznego kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela.

Więcej informacji o walorach Ośrodka oraz zapisy na rekolekcje, na stronie internetowej: www. zawichost.jadwizanki.pl

ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE

Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie (OO. Jezuici) serdecznie zaprasza na rekolekcje kapłańskie pt. „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz mnie? – kapłańska miłość w życiu i posłudze”. Są one skierowane do kapłanów diecezjalnych i zakonnych, a poprowadzi je o. Józef Augustyn SJ, znany i ceniony rekolekcjonista, kierownik duchowy, autor wielu książek i artykułów, redaktor naczelny „Życia Duchowego”.

Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek, 23 listopada 2015, kolacją o godz. 18.00 (możliwość odprawienia wcześniej Eucharystii), kończą zaś w czwartek, 26 listopada 2015, obiadem o godz. 12.30.

W programie każdego dnia: Eucharystia, wprowadzenie do modlitwy i czas na osobistą refleksję przed Najświętszym Sakramentem, wspólna modlitwa brewiarzowa. Będzie możliwość odprawienia wspólnej Drogi Krzyżowej oraz skorzystanie z sakramentu pojednania.

Koszt rekolekcji: 500 PLN – w tym wyżywienie i zakwaterowanie w pokoju 1.osobowym z łazienką, dodatkowe materiały. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji oraz zapisy przez stronę internetową: www.eccc.pl (dział duchowość).

Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury

ul. Olecka 30