Zaproszenie na Pielgrzymkę Kapłanów do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 3 marca 2018 r., przed III Niedzielą Wielkiego Postu, odbędzie się Pielgrzymka Kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na wspólną modlitwę, która rozpocznie się w Bazylice o godz. 10:00, zaprasza metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Drodzy Bracia Kapłani,

wraz z całym Kościołem rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i nawrócenia, w którym słyszymy wezwanie do bardziej radykalnego pójścia za Chrystusem, który udaje się na pustynię, a potem podejmuje zbawcze dzieło dla odkupienia świata.
        Jako kapłani Jezusa Chrystusa mamy być pierwszymi, którzy realizują wielkopostny program duchowej odnowy. Każdy z nas podejmuje ten trud poprzez osobistą modlitwę i umartwienia, owocne przeżywanie sakramentu pokuty i rozważanie Bożego Słowa. Pomocą w jeszcze gorliwszym wypełnianiu wezwania do nawrócenia jest również wspólna, kapłańska modlitwa. Gdy, uznając nasze słabości, klękamy razem przed Panem i prosimy Go o miłosierdzie, otrzymujemy dar Ducha Świętego, który nas umacnia i prowadzi.
         Serdecznie zapraszam wszystkich Kapłanów diecezjalnych i zakonnych, posługujących w Archidiecezji Krakowskiej do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie to nasza wielkopostna pielgrzymka inspirowana również wezwaniem do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości.
      Nasza kapłańska pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 3 marca, przed III Niedzielą Wielkiego Postu. Wspólną modlitwę rozpoczniemy w Bazylice o godz. 10:00.
W rozpoczynającym się okresie Wielkiego Postu, czasu intensywnej pracy duszpasterskiej, Wszystkich Was, Drodzy Bracia Kapłani, ogarniam swoją modlitwą i z serca Wam błogosławię.

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

1. Godz. 10:00 - słowo Księdza Arcybiskupa Metropolity
2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja: modlitwa wspólna, adoracja indywidualna (w czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi św.), prowadzi bp Damian Muskus
3. Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości, kontekst historyczny i wskazania pastoralne
4. Godz. 12:00 - Msza św. koncelebrowana, homilia Księdza Arcybiskupa Metropolity, modlitwa do Matki Bożej Kalwaryjskiej (zabieramy alby i stuły koloru fioletowego).
5. Po Mszy św. posiłek (zapraszają oo. bernardyni).