ZAPROSZENIE METROPOLITY NA 3 MAJA

Ukochani Archidiecezjanie,
Drodzy Mieszkańcy Krakowa,


Zbliża się 3 maja - dzień, w którym Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia Królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wyraża także wiarę naszego Narodu, w szczególną opiekę Bożą, jakiej doświadczaliśmy na przestrzeni dziejów, za pośrednictwem Maryi Królowej, która została dana Narodowi Polskiemu jako „przedziwna pomoc i obrona".


W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przeżywanie Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski nabiera szczególnego charakteru. Wpisuje się ono bowiem w ogólnopolskie dziękczynienie za dar wolności, a także w modlitwę wszystkich Polaków z prośbą o pomyślność dla naszej Ojczyzny.


Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, Mieszkańcy królewskiego Miasta Krakowa, do Katedry Wawelskiej na Mszę św., którą w dniu 3 maja o godz.10.00 będę sprawował w intencji Ojczyzny. Wszystkie, tak ważne, współczesne sprawy będziemy polecać Dobremu Bogu przez przemożne wstawiennictwo naszej Matki i Królowej, która zaproszona w 966 r. do polskiej Kany, towarzyszyła naszym Ojcom przez wieki narodowej historii, w chwilach radosnych i tragicznych.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

 

+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski

 

 


powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: