LIST BENEDYKTA XVI

Benedykt XVI
Papież emeryt

 

Watykan
17 stycznia 2018 roku

 


Pan Prof. dr hab. Stanisław Krawczyński 
Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie 
ul. św. Tomasza 43 
31-027 Kraków 
Polska


Wasza Magnificencjo!
Wielce Szanowny, Drogi Panie Rektorze!

 

Z wielką radością przeczytałem Pana list z 27 grudnia 2017, w którym naszkicował Pan początki i znaczenie krakowskiej Akademii, równocześnie wyrażając ponownie swoją radość z mojego honorowego doktoratu w sposób, który skłania mnie do szczególnego podziękowania.

 

Przedpołudnie 4 lipca 2015 w Castel Gandolfo jest dla mnie wspaniałym wspomnieniem, do którego bardzo chętnie wracam. Spotkanie tak wielu znaczących artystów i uczonych w historycznym otoczeniu zamku oraz cudowna muzyka, której mogłem przy tym słuchać pozostaną niezapomniane. Wciąż wsłuchuję się w znakomitą interpretację „Gaudeamus". To była nie tylko mowa o radości - ona była tam żywa i trafiała do serca. Dlatego z całego serca dziękuję Panu i całej Akademii, której członkowie osobiście podpisali drugi list.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! W roku 2018 obchodzą Państwo 130 rocznicę powstania Państwa Akademii. W czasie pełnej zmian historii, w której Wasz Ojczyzna musiała znosić wiele cierpienia, a pomimo tego zawsze zachowała swoją godność, utrzymaliście Państwo dzięki muzyce siłę pokoju i pojednania. Z całego serca życzę Państwu, abyście nadal mogli być posłańcami piękna i dobra w świecie, który tego usilnie potrzebuje.

 

Z radością przesyłam wszystkim Państwu moje Apostolskie Błogosławieństwo


Wasz

Benedykt XVI

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: