Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski ws. zatrzymania aborcji eugenicznej

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z 10 stycznia 2018

 

 


Wkrótce ma być procedowana obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję", która zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby (aborcja eugeniczna). Konferencja Episkopatu Polski od początku popiera tę inicjatywę jako ważny krok do pełnej ochrony życia i dziękuje ok. 830 tysiącom obywateli Polski, którzy złożyli podpis pod tym projektem.

 

Serdecznie prosimy wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję". Przypominamy, że prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji.

 

Przypominamy również, iż ci, którzy respektują prawa człowieka - a wśród nich pierwszym jest prawo do życia - nie powinni popierać projektów prawnych skierowanych przeciwko życiu.

 

W tym ważnym czasie pamiętajmy o słowach naszego rodaka - św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości".

 

 

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

 

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Warszawa, dnia 10 stycznia 2018 r.

 

 

Źródło: BPKEP

 

 

 

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: