Wigilia Paschalna, Katedra Wawelska, 26 III 2016


Życzenia


1. Zanim wyjdziemy w procesji rezurekcyjnej ze zmartwychwstałym Panem, pragniemy podzielić się ze wszystkimi naszą radością z Jego zwycięstwa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Pragniemy podzielić się naszą wiarą, że ukrzyżowany Jezus Chrystus żyje. To On powiedział, że „każdy, kto żyje i wierzy w Niego, nie umrze na wieki" (por. J 11, 26). On wyprowadzi nas z naszych grobów grzechu, zła, egoizmu i zniewolenia. On obdarzy nas życiem, które nie będzie miało końca.

 

2. Z Katedry Wawelskiej kierujemy Wielkanocne życzenia do wszystkich, którzy podzielają z nami wiarę w Zmartwychwstałego, ale także do wszystkich szukających prawdy oraz motywów życia, miłości i nadziei.


Przede wszystkim zwracamy się do Papieża Franciszka, którego za kilka miesięcy będziemy gościć w Krakowie, także w tej królewskiej Katedrze. Życzymy mu niezłomnej wiary w umacnianiu braci w wierze, w głoszeniu światu Ewangelii miłosierdzia, w uwrażliwianiu Kościoła na ubogich i żyjących na marginesie. Jesteśmy mu wdzięczni za to, że zaprosił do nas i sprowadzi do nas młodych z całego świata. Ojcze Święty - czekamy na nich i na Ciebie!
Pamiętamy z wdzięcznością o Papieżu seniorze Benedykcie XVI, który w zaciszu wspiera Kościół modlitwą i ofiarą. Życzymy mu nadal mocy ducha.


Kierujemy myśl i życzenia do młodych chrześcijan na całym świecie. Cieszymy się, że wielu z was przybędzie na Światowy Dzień Młodzieży do Polski i do Krakowa - do ojczyzny i do miasta św. Jana Pawła II. Zapewniamy was o staropolskiej gościnności. Liczymy na wasz entuzjazm wiary. Razem z wami chcemy pokazać światu młode i miłosierne oblicze Kościoła.

 

3. Dzielimy się naszą wielkanocną radością z całym Kościołem w Polsce. Razem ze wszystkimi polskimi biskupami, kapłanami, osobami konsekrowanymi i wiernymi dziękujemy Bogu za dar Chrztu świętego i za Ewangelię, która zaczęła użyźniać naszą polską ziemię tysiąc pięćdziesiąt lat temu.
Ogarniamy pamięcią wszystkie polskie rodziny, środowiska, ośrodki nauki i kultury, warsztaty pracy, a także naszych rodaków żyjących poza granicami kraju. Życzymy wszystkim wielkanocnej radości i nadziei, pomagającej zmagać się na co dzień z trudnościami i urzeczywistniać marzenia.


4. Życzymy sprawującym władzę i uczestniczącym w życiu politycznym na różnych szczeblach, niezależnie od przynależności partyjnej, by kierowali się zawsze zasadą wspólnego dobra, unikali niepotrzebnych niechęci i sporów, i szukali tego, co nas wszystkich łączy. Łączy nas sprawa człowieka i dobro narodu. Jesteśmy dziećmi jednego Boga.


Bracia i siostry - radujmy się! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy.


5. Chrystus zmartwychwstał. On naprawdę powstał z martwych. Jego zwycięstwo nad śmiercią jest naszym zwycięstwem. Cieszmy się i radujmy. Amen!


Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita Krakowski

 

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: