XXXII Światowy Dzień Młodzieży

Ksiądz Arcybiskup Metropolita krakowski Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w XXXII ŚWIATOWYM DNIU MŁODZIEŻY organizowanym w Katedrze Wawelskiej w Niedzielę Palmową tj. 9 kwietnia 2017 r.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Wciąż pamiętamy spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata w ubiegłym roku w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Mam nadzieję, że czasami wracacie do słów papieża: „Aby pójść za Jezusem trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś".

Wielu z Was odpowiedziało na prośbę papieża, zaangażowało się jako wolontariusze, pomagając ludziom potrzebującym. Niektórzy uczestniczą w rekolekcjach w Łagiewnikach i spotkaniach „Młodzi i Miłosierdzie". Są też tacy, którzy niecierpliwie czekają na kolejne spotkanie w Panamie i próbują się do niego przygotować.

Pierwszym etapem przygotowań do tego wydarzenia jest XXXII Światowy Dzień Młodzieży obchodzony w tym roku na poziomie diecezjalnym. Hasłem spotkania są słowa Maryi: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1, 49).
Zapraszam Was wszystkich wraz z katechetami i księżmi do Katedry Wawelskiej w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 roku na godz. 10:00. Podczas mszy św. będziemy modlić się o to, żeby jak najlepiej udało się zorganizować spotkanie w Panamie i żeby Ci wszyscy, którzy tam się wybiorą, w kontaktach z rówieśnikami i wspólnej modlitwie spotkali Jezusa.

Po mszy św. w Katedrze zapraszam Was na „Targi Miłosierdzia" i spotkanie z Wolontariuszami i Liderami parafialnych grup młodzieżowych. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul.Bernardyńskiej 3.

Do tradycji naszych spotkań w Niedzielę Palmową należy także Forum Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Prowadzący to spotkanie czekają na Was od 7 do 9 kwietnia br. w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

Mam nadzieję. że przynajmniej część z Was odpowie pozytywnie na moje zaproszenie, tym bardziej, że chciałbym się z Wami osobiście spotkać jako Wasz nowy Biskup. Polecając Was opiece Matki Najświętszej za przyczyną Ojca Świętego Jana Pawła
Wielkiego i św. Faustyny, z serca Wam błogosławię.

+Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski