Kalendarz liturgiczny na dzień:
21.10.2014 Wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa Pełny kalendarz

Wkrótce kanonizacja Jana Pawła II?

Jestem przekonany, że nie trzeba będzie długo czekać na kanonizację Jana Pawła II – powiedział ks. prałat Sławomir Oder. Postulator procesu beatyfikacyjnego Ojca Świętego spotkał się 29 marca w siedzibie Wikariatu Rzymskiego z grupą przedstawicieli środków społecznego przekazu z Polski.

Przypomniał, że każdy proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny przebiega zgodnie ze ściśle opracowaną procedurą, a uczestniczący w nim specjaliści różnych dziedzin, m.in. lekarze, mają pełne prawo zadawania szczegółowych pytań, aby wyjaśnić pojawiające się wątpliwości czy niejasności. Dlatego proces taki ma swoje tempo i czas trwania, których należy się trzymać. Nawiązał w ten sposób do ukazujących się co jakiś czas doniesień prasowych, jakoby pojawiały się trudności w procesie beatyfikacyjnym polskiego papieża, związane zwłaszcza z ostatecznym uznaniem cudu za jego wstawiennictwem.

Ks. Oder wyraził przekonanie, że kanonizacja Jana Pawła II powinna nastąpić znacznie szybciej niż trwał proces beatyfikacyjny, gdyż odpadnie już proces o ogłoszenie heroiczności cnót i potrzebny będzie jedynie nowy cud, tym razem za wstawiennictwem nowego błogosławionego. A z tym nie powinno być kłopotów – dodał z uśmiechem postulator.