Warsztaty muzyki liturgicznej „Nie śmierć, lecz życie”

Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana zaprasza na Warsztaty Muzyki Liturgicznej pod hasłem: „Nie śmierć, lecz życie", które odbędą się w dniach 16-18 marca 2018 r. w Domu Generalnym w Krakowie na Prądniku Białym. Zajęcia poprowadzi pan Piotr Pałka.

Hasło tegorocznych warsztatów nawiązuje bezpośrednio do słów Ewangelii z 18 marca 2018 r., ale jednocześnie dotyka głębi naszych dusz, naszego życia, w którym tyle już obumarło... Okazuje się, że ta śmierć, to przemijanie ma sens, a my będziemy ten sens odkrywać m.in. w tekstach pieśni i pięknie muzyki.

Zajęcia warsztatowe przeplatane są modlitwą i przybierają formę pewnego rodzaju rekolekcji - czyli są czasem pogłębiania relacji z Bogiem i odnajdywania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła. Punktem kulminacyjnym tego spotkania jest niedzielna Eucharystia,
podczas której uwielbimy Boga wspólnym śpiewem opracowanym w czasie zajęć warsztatowych.

Warsztaty poprowadzi, po raz pierwszy w naszym domu, pan Piotr Pałka - kompozytor, dyrygent, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych (więcej informacji: http://www.piotrpalka.pl/index.php).

Warsztaty organizowane są dla osób indywidualnych (zarówno chórzystów jak i instrumentalistów*), a także członków schól parafialnych i chórów kościelnych, dla wszystkich, którzy swoim talentem muzycznym chcą posługiwać w Kościele.

Koszty uczestnictwa w warsztatach:

- chórzyści - 60 zł
- instrumentaliści - 40 zł
- nocleg z wyżywieniem - 60zł

Istnieje możliwość skorzystania z noclegu w naszym domu (decyduje kolejność zgłoszeń). Uczestnicy warsztatów będą mogli otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Formularz zgloszeń

S. Judyta Lisek ZDCh