Wakacje z wartościami


W tym roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej po raz kolejny włącza się w przygotowanie ogólnopolskiej akcji „Wakacje z wartościami”.

W jej ramach: obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży, czyli wakacje z Bogiem.

Rozpoczęły się zapisy na letni wypoczynek. W ofercie Wakacji z wartościami przygotowanych przez Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej są obozy językowe, językowo-taneczne, obóz fotograficzno-filmowo-formacyjny oraz Wakacje z Bogiem.

Polacy nie gęsi, swój język mają…

Ale okazuje się, że najbardziej atrakcyjna jest nauka języka angielskiego. A najprzyjemniej uczy się go w czasie wakacji, kiedy warunki są sprzyjające. Obozy językowe KSM organizuje w ramach ogólnopolskiej Szkoły Języków Obcych eMKa. Powołał ją KSM i Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W tym roku w terminie 1-10 sierpnia dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat mogą się wybrać na obóz języka angielskiego połączony z kursem tańca nowoczesnego do Pyzówki k/Nowego Targu. W tym samym czasie odbędą się równolegle dwa obozy, dla początkujących i średniozaawansowanych uczestników. Program obozów wyróżnia się tym, że jego uczestnicy poznają słownictwo związane z duchową sferą życia człowieka. Podręczniki przygotowane specjalnie dla młodych wczasowiczów popularyzują pozytywne wartości i w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku, poszerzają zasób słów uczniów o leksykę związaną z wiarą i religią. Za stronę merytoryczną przedsięwzięcia odpowiedzialny jest dr Marek Kuczyński, pracownik naukowy i dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor wielu książek do nauki języka angielskiego.

Na wakacje zawsze z Bogiem!

Nowością w wachlarzu wakacyjnych KSM-owskich inicjatyw jest obóz Wakacje z Bogiem, dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Obozy odbędą się w soli k/Żywca 22 lipca-1 sierpnia i  8-18 sierpnia. Zapewniamy profesjonalną kadrę, całodniowe wycieczki, ogniska, dyskoteki, prace w grupach… Chcemy w wartościowy i przyjazny Bogu sposób spędzić aktywnie i w dobrym towarzystwie tegoroczne wakacje! Każdy dzień przeżyjemy ciekawie: pod innym hasłem, pamiętając o duchowym rozwoju, wspólnie odkrywać będziemy radość z życia!

3 x F, czyli obóz fotograficzno-filmowo-formacyjny.

Kolejną propozycją, tym razem dla starszych uczestników ( 14-19 lat) jest obóz fotograficzno-filmowo-formacyjny. Uczestnicy pod okiem profesjonalnej kadry przyswajać będą zagadnienia związane z fotografią, wspólnie obejrzą ciekawe filmy i będą udoskonalać swoje życie duchowe. Wszystkie te elementy tworzą kompletną całość, będącą inspiracją do wartościowego i aktywnego kształtowania własnego życia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w terminie 1-8 sierpnia do Soli koło Żywca.

Wszelkich informacji można zasięgnąć w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej:

ul. Wiślna 12/7, 31-007 Kraków

tel. (12) 628 82 29

biuro@krakow.ksm.org.pl

www.wakacjezwartosciami.pl

Katarzyna Kucik - rzecznik prasowy Zarządu Diecezjalnego KSM AK

tel. 793 508 500

k.kucik@krakow.ksm.org.pl

 

Obozy językowe eMKa

Rodzaj obozu: Obóz językowo – taneczny

Język: angielski, poziom wczesne stadium nauki i średniozaawansowany

Termin: 01.08-10.08.2011 r.

Miejsce: Pyzówka k/Nowego Targu

Czas trwania: 10 dni

Cena: 1200 zł

Uczestnikom zapewniamy:

  • profesjonalną kadrę nauczycieli i opiekunów
  • materiały dydaktyczne
  • 5 godzin zajęć językowych
  • 1,5 godziny zajęć z tańca nowoczesnego każdego dnia
  • całodzienną wycieczkę do Zakopanego
  • wycieczkę i zwiedzanie Ludźmierza
  • ognisko i dyskotekę
  • spacery wśród górskich krajobrazów

Obóz 3xf ( obóz fotograficzno-filmowo-formacyjny).

Termin: 1-8 sierpnia

Miejsce: Sól k/Żywca

Wiek:  14-19 lat

Czas trwania: 7 dniowy

Cena: 390 zł

Wakacje z Bogiem

Rodzaj obozu: Turnus rekolekcyjno-wypoczynkowy dla dzieci

Terminy:   22 lipca – 1 sierpnia, 8 – 18 sierpnia

Miejsce: Sól k/Żywca

Wiek:  8-14 lat

Czas trwania: 10-cio dniowy

Cena: 550 zł

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: