Uroczystości odpustowe w I rocznicę konsekracji Sanktuarium św. Jana Pawła II ZAPOWIEDŹ

Kustosz papieskiego Sanktuarium na Białych Morzach zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II, w pierwszą rocznicę konsekracji sanktuarium. Odbędą się one w dniach 20-22 października. Ich najważniejszym punktem będzie suma odpustowa, sprawowana w dniu 22 października o godz. 17 przez abp. Marka Jędraszewskiego.

W piątek, 20 października o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. dla chorych, transmitowana przez TVP Kraków.

W sobotę, 21 października, w sanktuarium odbędzie się „Dzień Całunu Turyńskiego". W programie przewidziana jest inauguracja Polskiego Centrum Syndonologicznego z udziałem dyrektora Międzynarodowego Centrum Syndonologicznego w Turynie - Dr. Gian Maria Zaccone. Następnie, w panelu dyskusyjnym na temat historii i znaczenia świętego płótna, wezmą udział eksperci w dziedzinie badań nad całunem z Włoch i Polski. Punktem kulminacyjnym będzie Msza św. ku czci św. Jana Pawła II, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Roman Bogacz. Dzień zakończy się koncertem słynnego włoskiego pianisty - Andrei Boccalettiego, który wykona utwory następujących kompozytorów: Bach-Bussoni, Schumann, Debussy, Beethoven. W tym dniu na Białe Morza przybędzie również młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodych. Uroczysta Msza św. dla Grup Apostolskich zostanie odprawiona o godz. 12.00.

Najbardziej podniosły charakter będzie miał dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Przypada on w niedzielę, 22 października. W sanktuarium sprawowane będą Msze św.: o godz. 8:00 - przewodniczył będzie abp. Wacław Depo, o godz. 9:30 - bp. Kazimierz Górny, o godz. 11:00 - kustosz sanktuarium, ks. prałat Jan Kabziński, a o godz. 12:30 Eucharystię poprowadzi kard. Stanisław Dziwisz.

O godz. 17 zostanie odprawiona suma odpustowa, którą celebrował będzie abp. Marek Jędraszewski. Po Mszy św. odbędzie się Procesja Światła do ogrodu różańcowego, gdzie w czasie modlitwy różańcowej, w tajemnicach światła, polecać będziemy naszą Ojczyznę oraz małżonków modlących się o dar potomstwa.