Spotkanie w Makowie Podhalańskim w ramach obchdów jubileuszu HV

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w naszej Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

Obok wydarzeń centralnych związanych z Pierwszymi Piątkami Małżonków w Sanktuarium św. Jana Pawła II, Dziełem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Dniem Świętości Życia w Bazylice Mariackiej w Krakowie, Ogólnopolską Pielgrzymką Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Piknikiem Rodzinnym przed Oknem Papieskim, XXVI Archidiecezjalną Pielgrzymką Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji.

Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami, chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem: „Małżeństwo - projekt na całe życie".

Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, na najbliższe spotkanie rejonowe, które odbędzie się 27 maja br. w Makowie Podhalańskim, w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.15 prelekcją na temat „Jest to wreszcie miłość płodna", którą wygłosi ks. dr hab. Andrzej Muszala. Następnie o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św., po której odbędzie się modlitwa narzeczonych, małżeństw i rodzin przed Najświętszym Sakramentem.

Celina Wojtas | Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej