Ruszyła rekrutacja na UPJPII w Krakowie!

Czas poświąteczny i wiosenny to wyjątkowo intensywny dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie okres, w którym czynimy starania, aby o naszej uczelni dowiedziała się jak największa liczba potencjalnych studentów.

Nasz Uniwersytet, to nie tylko tradycja Papieskiej Akademii Teologicznej. Od 2009 roku, już jako jednostka uniwersytecka, nieustannie pracujemy nad uatrakcyjnianiem naszej oferty dydaktycznej i rozszerzaniem jej o kolejne wydziały i kierunki.

Oprócz wydziałów sięgających tradycji PAT - Teologicznego, Filozoficznego czy Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego, możemy pochwalić się choćby niezwykle prężnie rozwijającym się Wydziałem Nauk Społecznych, czy niedawno powstałym Wydziałem Prawa Kanonicznego. Od sześciu lat na naszej uczelni działa uniwersyteckie Radio Bonus, od dwóch lat Telewizja JP2TV, a od roku najnowocześniejsze w Polsce Akademickie Centrum Medialne. Nasi studenci tworzą programy dla Telewizji Polskiej (jak choćby emitowane co sobotę Wielkie Nieba, które zobaczyć można na antenie TVP1).

Mając tak dynamicznie działające zaplecze, postanowiliśmy w tym roku przedstawić się uczniom szkół średnich za pomocą filmu stworzonego przez nasz telewizyjny zespół. Film trwa 25 minut i opowiada o naszej uczelni w sposób kompleksowy.

Wierzymy, że film ten będzie doskonałym dodatkiem do katechezy, a jednocześnie naszą wizytówką dla uczniów szkół średnich, którzy teraz właśnie zastanawiają się intensywnie, jaką uczelnię wybrać.

Film można także zobaczyć na naszej stronie pod adresem: www.upjp2.edu.pl (dół strony po lewej), lub tu pod tym linkiem.

Pod linkiem www.upjp2.edu.pl/media/promocja2017.mp4 katecheci znajdą wersję filmu, którą mogą pobrać i oglądać bez dostępu do Internetu.

Bardzo też zależy nam na dołączeniu do ogłoszeń parafialnych w diecezjach informacji o rozpoczętej rekrutacji na naszej uczelni:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w mury swojej uczelni, do samego serca Krakowa, proponując bogatą ofertę dydaktyczną i nowoczesne metody kształcenia. Rozpoczęła się rekrutacja na takie kierunki jak: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne, historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, turystyka historyczna, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauki o rodzinie oraz praca socjalna.

Z Bożym błogosławieństwem, z serca życząc wstawiennictwa i opieki świętego patrona uczelni,

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak
rektor Uniwersytetu Papieskiego
Jana Pawła II w Krakowie

Bardzo zależy nam na dotarciu do młodzieży, która chciałaby podjąć studia na katolickiej uczelni z wielkimi tradycjami, a jednocześnie z ogromnym potencjałem i możliwościami niespotykanymi na innych uniwersytetach.