Rocznica ŚDM w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przez blisko połowę Polaków zostały uznane za najważniejsze wydarzenie 2016 roku. Dlatego też w Archidiecezji Krakowskiej podjęto się organizacji obchodów pierwszej rocznicy ŚDM w Krakowie.


Rocznicę będziemy świętować w dniach 29-30 lipca 2017 roku w Krakowie. Wydarzenie będzie z jednej strony nawiązywać formą do planu wydarzeń centralnych ŚDM, a z drugiej zostanie uzupełnione nowymi elementami, podkreślającymi, że Światowe Dni Młodzieży to nie jednorazowe wydarzenie, ale sposób życia.


Wydarzenia będą miały zarówno charakter duchowy, jak i artystyczny. W planie przewidziana jest wspólna modlitwa (katechezy, Msza święta), a także część widowiskowa i artystyczna (koncert). Nie zabraknie także miejsca na wymianę doświadczeń i podzielenie się własnym świadectwem oraz na prezentację licznych inicjatyw powstałych jako owoc ŚDM.


W rocznicę zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba.


Wkrótce zostanie opublikowany szczegółowy plan obchodów.


Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.


Organizatorem obchodów rocznicy ŚDM jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z miastem Kraków, miastem Wieliczka oraz Województwem Małopolskim. Na wydarzenie zaprasza Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.


Dołącz do wydarzenia na Facebooku.


zs/krakow2016

foto. Flickr / krakow2016


powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: