Nowenna miesięcy w kwietniu

W kolejnym dniu nowenny miesięcy - 19 kwietnia 2018 r. -  w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei siostry klaryski zapraszają do wspólnej modlitwy szczególnie kleryków seminarium duchownego (diecezjalnych i zakonnych). Tego dnia Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię Wicerektor WSD z Krakowa ks. Sławomir Kołata.

Krakowska wspólnota sióstr klarysek zaprasza do spotkania z wyjątkową kobietą, księżną, która odrzucając koronę królewską wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Błogosławiona Salomea, bo to o Niej mowa, odkryła, że na MIŁOŚĆ odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie. Dziś ponownie staje przed nami i uczy nas niezwykłej wartości życia, ale nie według światowych reklam i współczesnych trendów mody.

Ona - bł. Salomea - pomaga odkrywać drogę pójścia pod prąd egoizmu i wybierać wartości, które dziś są tak często zdewaluowane i ośmieszane. Bł. Salomea daje przykład wiernej i wytrwałej służby Bogu i drugiemu człowiekowi oraz wskazuje, szczególnie tym, którzy przygotowują się do kapłaństwa, aby tak jak dla Niej, Chrystus był całą treścią życia, i dla nich był wszystkim: zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach życia.

Krakowska wspólnota sióstr klarysek zaprasza do wspólnej modlitwy w czasie nowenny miesięcy (19 lutego - 19 października 2018 r.) każdego 19. dnia miesiąca:

15.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.30 - Nieszpory