Nowenna ku czci św. Klary - ZAPOWIEDŹ

Siostry klaryski z Krakowa zapraszają do kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej do wspólnej nowenny ku czci św. Klary z Asyżu w dniach 2 - 10 sierpnia 2018 r. oraz na samą uroczystość w dniu 11 sierpnia.


 

W nocy z Niedzieli Palmowej na Wielki Poniedziałek roku 1212, młoda, 18-letnia Klara z Asyżu opuszcza dom rodzinny, aby rozpocząć życie z Jezusem ubogim, pokornym i ukrzyżowanym. Droga zainicjowana przez Świętą z Asyżu nadal fascynuje i pociąga, czego przykładem jest nasza krakowska wspólnota.

 

Jako żywa cząstka Kościoła chcemy dzielić się naszym ukrytym życiem i dlatego zapraszamy do kościoła św. Andrzeja Apostoła w Krakowie przy ul. Grodzkiej do wspólnej nowenny ku czci św. Klary z Asyżu w dniach 2 - 10 sierpnia 2018 r. oraz na samą uroczystość w dniu 11 sierpnia.

 

NOWENNA: 2 -10 sierpnia


godz. 17:00 - Msza św. z homilią, po niej modlitwy do św. Klary

TRIDUUM EUCHARYSTYCZNE 9 - 11 sierpnia


Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

UROCZYSTOŚĆ ŚW. KLARY Z ASYŻU - 11 sierpnia


7:00, 10:00, 17:00 - Msza św. i uczczenie relikwii


Na Mszę św. o godz. 17:00 szczególnie zapraszamy wszystkich pracowników TV i innych współczesnych środków przekazu z okazji święta ich Patronki - św. Klary.


Wszystkich, którzy w tych dniach nie mogą z nami wspólnie się modlić zapraszamy do duchowej łączności i odmawiania modlitwy nowennowej.


Modlitwa na każdy dzień


Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze światłości, od którego pochodzi wszelkie dobro i prawda, udziel nam Twego miłosierdzia. Ty, który obficie obdarzyłeś świętą Klarę, pokorną służebnicę Twoją, wieloma łaskami, również i nam udziel tego, o co Cię prosimy z wiarą i pokorą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 


Siostry Klaryski
Kościół św. Andrzeja Apostoła
ul. Grodzka 54, Kraków

www.klaryski.pl

 

1
powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: