Ludźmierz: 200 osób wzięło udział w Dniu Chorego

Blisko 200 osób przyjęło sakrament namaszczenia, umocnienie i tyleż samo otrzymało lourdzkie błogosławieństwo w czasie Dnia Chorego w Ludźmierzu, który odbył się 11 lutego.

Głównym punktem niedzielnego Dnia Chorego w Ludźmierzu była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Zbigniew Kryjomski, wikary z pobliskiej parafii w Klikuszowej. Duchowny przypomniał, ze 160 lat temu Matka Boża w Lourdes Bernardecie przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie. - Tam wtedy wytrysnęło cudowne źródełko, ale to nie ono leczy, tylko Bóg, który jest cudowny, tylko dlatego, że prosi o to cudowne Matka Boża. Bóg nie brzydzi się nami, nie brzydzi się żadną naszą chorobą. On jest zainteresowany naszym losem - podkreślał ks. Zbigniew.

W czasie Eucharystii blisko 200 osób przyjęło sakrament namaszczenia, umocnienie i tyleż samo na zakończenie liturgii otrzymało lourdzkie błogosławieństwo, którego udzielił celebrans.

W organizację Dnia Chorego włączyli się Podhalańscy Rycerze Kolumba, grupa wolontariatu z ludźmierskiej parafii. Wszystkich na zakończenie pozdrowił ks. Jerzy Filek, kustosz sanktuarium Gaździny Podhala.

Źródło: KAI, jg / Ludźmierz