Królewski wypoczynek

W czwartek 13 lipca ponad 140 polskich dzieci z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Mołdawii i Rosji rozpoczęło swoją wakacyjną przygodę w Małopolsce.


Na mapie ich wakacyjnej podróży znalazł się nie tylko Kraków na czele z Zamkiem Królewskim na Wawelu i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, ale także Wadowice, Kopalnia Soli w Wieliczce czy sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. - Bardzo się cieszymy, że możemy tu być i poznawać nasze korzenie. Kraków to piękne miasto i mamy takie poczucie, że to będą królewskie wakacje - mówiła Wiktoria z Białorusi, która w Polsce jest po raz pierwszy.


Niewątpliwie podczas swojego wypoczynku młodzi będą mogli poczuć wyjątkowe smaki lokalne i "dotknąć" polskiej tradycji. Przed nimi są również niezapomniane chwile w parku wodnym, ogrodzie zoologicznym i kinie.


W czwartkowe południe w UMK dzieci przywitali przedstawiciele władz miasta i województwa. Wszyscy jednogłośnie przekonywali, że ich wizyta jest wyjątkowym wydarzeniem oraz że Polacy mieszkający w kraju mają ogromny szacunek do swoich rodaków żyjących na Wschodzie. - Bardzo bym chciał, żebyście poczuli się tutaj jak u siebie w domu. Na twarzach wszystkich ludzi, których spotkacie, z pewnością zobaczycie uśmiech, dlatego że cenimy trudy ponoszone przez waszych rodziców i dziadków - przekonywał Jacek Krupa, marszałek województwa.


Na spotkaniu obecny był również bp Damian Muskus, który przypomniał, że niemal rok temu wielu pielgrzymów z Europy Wschodniej przybyło do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży i właśnie tu - w "duchowej stolicy Polski" - modlili się w miejscach związanych z Janem Pawłem II i zwiedzali okoliczne atrakcje turystyczne. - Jesteście tutaj, żeby dotknąć ziemi rodzinnej waszych dziadków, żeby ją poznać i pokochać, a my was gościmy, bo chcemy wam podziękować za wierność Polsce i naszej wspólnej kulturze - mówił biskup do młodych.


Całość na GOŚĆ KRAKOWSKI

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: