Krakowianie pojadą do Ziemi Świętej


Około 600 osób może wziąć udział w pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej zaplanowanej na kwiecień przyszłego roku. Będzie ona dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II, a jednocześnie okazją do modlitwy o kanonizację papieża. Z wiernymi pielgrzymować będą relikwie Jana Pawła II, które w ostatnim dniu zostaną przekazane Kustodii Ziemi Świętej, a później prawdopodobnie trafią do kaplicy Biczowania w Jerozolimie.

Z okazji pielgrzymki kard. Stanisław Dziwisz skierował do diecezjan list, w którym nawiązał do pielgrzymki Jana Pawła II do Ziemi Świętej w 2000 r. „Podążając za natchnieniem bł. Jana Pawła II również nas powinno ogarnąć „gorące pragnienie” udania się w pielgrzymce do źródeł naszej wiary i kolebki Kościoła, aby w dwunastą rocznicę tamtej niezapomnianej pielgrzymki, siódmą rocznicę śmierci Ojca Świętego oraz pierwszą rocznicę wyniesienia do chwały ołtarzy Błogosławionego Rodaka dziękować w Ziemi Świętej Bożej Opatrzności za Jego beatyfikację, posługę na Stolicy Piotrowej, nauczanie i całe dziedzictwo, które nam pozostawił” - napisał kard. Dziwisz.

Pielgrzymka, na którą zaprasza kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski oraz franciszkański Komisariat Ziemi Świętej, potrwa osiem dni, od 16 do 23 kwietnia. Koszt to ok. 3,6 tys. zł.

 

Źródło KAI:
led / Kraków

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: