Kolejny dzień nowenny miesięcy u sióstr klarysek w Krakowie

W poniedziałek 19 marca 2018 r., w kościele św. Andrzeja Apostoła odbędzie się kolejne spotkanie w ramach nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei (19 lutego - 19 października 2018 r.). Krakowska wspólnota sióstr klarysek zaprasza do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież - tego dnia Mszy św. będzie przewodniczył duszpasterz młodzieży franciszkańskiej z Krakowa o. Marcin Buntow OFMConv.


 

Krakowska wspólnota Sióstr Klarysek zaprasza do spotkania z wyjątkową kobietą, księżną, która odrzucając koronę królewską wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Błogosławiona Salomea, bo to o Niej mowa, odkryła, że na MIŁOŚĆ odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie.

 

Dziś ponownie staje przed nami i uczy nas niezwykłej wartości życia, ale nie według światowych reklam i współczesnych trendów mody. Ona - bł. Salomea - pomaga odkrywać młodym drogę pójścia pod prąd egoizmu i wybierać wartości, które dziś są tak często zdewaluowane i ośmieszane. Bł. Salomea wskazuje na czystość, skromność, odwagę, łagodność, służbę, wytrwałość i wierność ideałom.


W kolejnym dniu - 19 marca 2018 r. - nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież. Tego dnia Mszy św. będzie przewodniczył duszpasterz młodzieży franciszkańskiej z Krakowa o. Marcin Buntow OFMConv.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nowenny miesięcy ( 19 lutego - 19 października 2018 r.) w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei.


II - OSOBY KONSEKROWANE
III - MŁODZIEŻ
IV - KLERYKÓW SEMINARIUM DUCHOWNEGO
V - KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ
VI - KATECHETÓW, NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW
VII - APOSTOLAT MARGARETKA
VIII - DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOŚCI
IX - SZCZEGÓLNY DZIEŃ MODLITWY ZA OJCZYZNĘ
X - MAŁŻEŃSTWA I RODZINY

 

Każdego 19. dnia miesiąca:


15.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.30 - Nieszpory
17.00 - Msza św., po niej litania do bł. Salomei i uczczenie relikwii

 

www.klaryski.pl

 

 

Klasztor Sióstr Klarysek
Kościół św. Andrzeja Apostoła
ul. Grodzka 54, Kraków

 

 

1
powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: