Kolejny dzień nowenny miesięcy u sióstr klarysek w Krakowie

W poniedziałek 19 marca 2018 r., w kościele św. Andrzeja Apostoła odbędzie się kolejne spotkanie w ramach nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei (19 lutego - 19 października 2018 r.). Krakowska wspólnota sióstr klarysek zaprasza do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież - tego dnia Mszy św. będzie przewodniczył duszpasterz młodzieży franciszkańskiej z Krakowa o. Marcin Buntow OFMConv.

Krakowska wspólnota Sióstr Klarysek zaprasza do spotkania z wyjątkową kobietą, księżną, która odrzucając koronę królewską wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Błogosławiona Salomea, bo to o Niej mowa, odkryła, że na MIŁOŚĆ odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie.

Dziś ponownie staje przed nami i uczy nas niezwykłej wartości życia, ale nie według światowych reklam i współczesnych trendów mody. Ona - bł. Salomea - pomaga odkrywać młodym drogę pójścia pod prąd egoizmu i wybierać wartości, które dziś są tak często zdewaluowane i ośmieszane. Bł. Salomea wskazuje na czystość, skromność, odwagę, łagodność, służbę, wytrwałość i wierność ideałom.

W kolejnym dniu - 19 marca 2018 r. - nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie młodzież. Tego dnia Mszy św. będzie przewodniczył duszpasterz młodzieży franciszkańskiej z Krakowa o. Marcin Buntow OFMConv.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nowenny miesięcy ( 19 lutego - 19 października 2018 r.) w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei.

II - OSOBY KONSEKROWANE
III - MŁODZIEŻ
IV - KLERYKÓW SEMINARIUM DUCHOWNEGO
V - KLUB INTELIGENCJI KATOLICKIEJ