Jutrznie wielkopostne u krakowskich franciszkanów

Ojcowie franciszkanie z Krakowa proponują praktykę wielkopostną, którą jest codzienna Jutrznia w Bazylice św. Franciszka. Na wspólną poranną modlitwę zapraszają od poniedziałku do piątku na godz. 6.30.


 

Okres Wielkiego Postu, to czas wyjścia na pustynię. Jednak pustynia to nie tyle miejsce kuszenia, co przebywania z Bogiem i budowania z Nim bliskiej relacji. Kościół, by stworzyć wiernym jak najlepsze warunki pustyni, wychodzi w czasie Wielkiego Postu z wieloma inicjatywami, którymi są celebracje liturgii stacyjnych, nabożeństw pasyjnych czy rekolekcji. Franciszkanie z Krakowa proponują praktykę wielkopostną, którą jest codzienna Jutrznia w Bazylice św. Franciszka.

 

Modlitwa liturgiczna stwarza najlepsze warunki do spotkania z udzielającym się Stwórcą. Poranne uwielbienie Chrystusa - Wschodzącego Słońca, może stawać się dla nas rzeczywistym źródłem wszelkich naszych czynów, w myśl kolekty z czwartku po Popielcu: „Aby każde nasze działanie od Boga brało początek i w Nim znajdowało dopełnienie".

 

Na Jutrznię ojcowie franciszkanie zapraszają od poniedziałku do piątku na godz. 6.30 do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.

 

 

Źródło: www.franciszkanie.pl

 

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: