Inauguracja Roku Jubileuszowego pierwszej polskiej klaryski

W przyszłym roku przypada 750. rocznica śmierci pierwszej polskiej klaryski - bł. Salomei. Ale już niedzielę 19 listopada 2017 r. w kościele klarysek przy ul. Grodzkiej w Krakowie zostanie zainaugurowany Rok Jubileuszowy. O godz. 17.00 uroczystemu dziękczynieniu przewodniczyć będzie o. bp Damian Muskus.


Do rozpoczęcia Roku Jubileuszowego siostry i czciciele bł. Salomei chcą przygotować się poprzez nowennę.

 

„Każdego dnia, od 10 do 18 listopada w naszym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej 54 będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00, a po niej krótkie nabożeństwo z uczczeniem relikwii Błogosławionej" - zapowiada ksieni m. Joanna Długa. „Krakowska wspólnota Sióstr Klarysek pragnie zaprosić do wspólnej modlitwy i duchowej łączności" - dodaje przełożona klasztoru. Matka Joanna zapewnia, że siostry, trwając na modlitwie, wypraszają wszystkim potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. Salomei.

 

W roku 2018 planowana jest nowenna miesięcy od lutego do października. Więcej o Jubileuszu i bł. Salomei można przeczytać na stronie www.klaryski.pl

 

Błogosławiona Salomea (1211 lub 1212 - 1268), Piastówna - księżniczka, która odrzuciła koronę królewską i wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Odkryła, że na Miłość odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie.

 

 

o. Jan Maria Szewek OFMConv

 

1
powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: