III Archidiecezjalny Konkurs Gazetek Parafialnych im. ks. prałata Tadeusza Juchasa

Najlepsza strona internetowa parafii w naszej archidiecezji - to nowa kategoria w III Archidiecezjalnym Konkursie Gazetek Parafialnych im. ks. prał. Tadeusza Juchasa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.


W rywalizacji mogą wziąć udział wszystkie wspólnoty parafialne naszej diecezji, w których regularnie ukazuje się gazetka parafialna, i te, które prowadzą własną stronę internetową. - Zależy nam na integracji środowiska dziennikarzy parafialnych. Poprzednie edycje pokazały, że jest potrzeba wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń - podkreśla Miłosz Kluba, szef krakowskiego oddziału "Gościa Niedzielnego".


Do 5 maja na adres redakcji "Gościa Krakowskiego" należy przesłać trzy numery gazetki parafialnej (po jednym egzemplarzu każdy), które ukazały się od maja 2016 r. do marca 2017 roku. Tym razem redakcja zaprasza także do zainteresowania się nową kategorią konkursową, w której poszukiwana będzie najlepsza parafialna strona internetowa.


Udział w konkursie zespołu redakcyjnego wydającego gazetkę i jednocześnie odpowiadającego za stronę internetową nie wyklucza się. Można zatem startować i w jednej, i w drugiej kategorii.


Gazetki parafialne i portale będzie oceniać jury powołane przez dziennikarzy "Gościa Niedzielnego". Wszystkie redakcje (także w kat. strony internetowej) wezmą udział w gali finałowej połączonej z warsztatami dziennikarskimi. Gala odbędzie się 20 maja w sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. W przypadku dużej liczby zgłoszeń stron internetowych redakcja zastrzega, że do Ludźmierza będzie mógł przyjechać tylko jeden reprezentant zespołu redakcyjnego.


Głównym sponsorem i partnerem konkursu jest Kraków Airport. Wspierają go także Polskie Koleje Linowe, Termy Chochołowskie i inne podhalańskie firmy. Rywalizacja odbywa się pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego i kustosza sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej ks. Jerzego Filka.

 

 

Tutaj szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy 


jg (KAI)/ Kraków

foto. Materiały prasowe

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: