Globalna Akcja charytatywna "Ciacho za ciacho"

Grupa charytatywna „Szpunt", działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka", dwa razy w roku organizuje akcję Ciacho za ciacho. To całodzienny kiermasz ciast i książek, z którego dochód przeznaczany jest na wcześniej wybrany cel charytatywny. Teraz grupa przygotowuje się do edycji grudniowej, której hasło brzmi Otwórzmy DOM na Bronowicach. Odbędzie się ona 17 grudnia 2017 na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów.


 

Akcja Ciacho za ciacho jest kiermaszem ciast i książek, który odbywa się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w Krakowie dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Jest ona organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt" działającą w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka". Najbliższa akcja odbędzie się 17 grudnia w krużgankach klasztoru oo. Dominikanów.


Dochód z tej edycji, której hasło brzmi Otwórzmy DOM na Bronowicach!, zostanie w całości przekazany Wspólnocie Chleb Życia i będzie wykorzystany na budowę domu dla osób niepełnosprawnych i chorych na krakowskich Bronowicach. Założycielką oraz opiekunem wspólnoty jest siostra Małgorzata Chmielewska.


Podczas akcji Ciacho za Ciacho krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in.: ciepłe napoje, gofry czy tosty.

 

 

Paulina Krzyżak

 

15
powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: