Dom Rodzinny Jana Pawła II z wystawą plenerową na krakowskim Rynku Głównym

Zapraszamy do oglądania plenerowej wystawy od 18 lipca na krakowskim Rynku przy kościele św. Wojciecha. Jej organizatorem jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.


Otwarcie wystawy zbiega się w czasie z rocznicą rozpoczęcia w Muzeum ŚDM Kraków 2016, kiedy w ciągu dwóch tygodni rodzinny dom Jana Pawła II odwiedziło ponad 50 tysięcy osób z więcej niż 100 krajów.


Wystawa wpisująca się w program obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przez pryzmat fotografii prezentujących ekspozycję Muzeum, przypomina postać Papieża Polaka, jego dziedzictwo oraz miejsca związane z Nim nierozerwalnie. Są to przede wszystkim Wadowice, gdzie jak mówił wszystko się zaczęło, a także Kraków, gdzie mieszkał i pracował 40 lat i o którym pisał: Kraków (...) uważałem i nadal uważam za moje miasto. Dawna stolica Polski, (...), jest - obok Wadowic - miastem mojej młodości. Tutaj, w Krakowie, spędziłem większość lat mojego życia.


Wystawa jest też zachętą do odkrywania śladów św. Jana Pawła II w Małopolsce.


Na Rynku Głównym wystawa będzie prezentowana do 31 lipca, później będzie można oglądać ją w innych miejscach Krakowa, m.in. na Placu Szczepańskim czy na Plantach.

 

Fot. Episkopat.pl

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: