Biała róża dla Jezusa Miłosiernego

W Białą Sobotę 22. kwietnia br. o godz. 13.00 już po raz siódmy chcemy wyjść na Rynek Główny w Krakowie, by głosić Orędzie Miłosierdzia.

Świadomi, że „ Miłosierdzie nie może być (...) jakąś dygresją w życiu Kościoła, ale stanowi samo jego życie, czyniąc widoczną i namacalną głęboką prawdę Ewangelii. Wszystko objawia się w miłosierdziu; wszystko się rozstrzyga w miłosiernej miłości Ojca. (List apostolski Misericordia et misera) chcemy poprzez nasze działanie zaprosić napotkanych ludzi do świadomego przeżycia Święta Bożego Miłosierdzia. Jezus pragnie „aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego." (Dz. 699).

Papież Franciszek w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zachęcał nas :„ jeśli nie dasz z siebie tego, co w tobie najlepsze, świat nie będzie inny. To jest wyzwanie!" Podziel się miłosierdziem, które jest w tobie, bądź świadkiem miłosierdzia!

Możesz to uczynić uczestnicząc w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego" Podczas wydarzenia uczestnicy zatańczą Taniec Wielkanocny, następnie pomodlą się Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozdając białe róże z bilecikiem zawierającym zaproszenie na
święto Bożego Miłosierdzia, będą zachęcać do świadomego udziału w tym święcie.

Osoby zainteresowane włączeniem się w akcję a szczególnie przygotowaniem tańca, proszone są o kontakt z Diakonią Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie. Kontakt tel. 692 403 880.

Jezus żyje!

W Libiążu do utworu "Resurrection Sunday Dance" młodzież zatańczy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia po Mszy św. dziecięcej o godz. 10.00  w libiąskiej parafii pw. św. Barbary.  Wielkanocny taniec to wspólna akcja Urzędu Miasta i Gminy Libiąż oraz miejscowych
parafii. Pomysł na takie uczczenie Zmartwychwstania Pańskiego zrodził się pod wpływem prowadzonej już od siedmiu lat akcji „Róża dla Jezusa Miłosiernego". Co roku na krakowskim Rynku Głównym młodzież w niekonwencjonalny sposób - tańcem, śpiewem, rozdając róże - zaprasza na obchody święta Bożego Miłosierdzia.

msbk