Abp Jędraszewski poprowadzi studentów na Drodze Krzyżowej ulicami miasta

Już 18 marca odbędzie się w Krakowie Akademicka Droga Krzyżowa. Nabożeństwu będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Temat przewodni modlitwy brzmi „Kim jesteś? Na Drodze...". Jak mówi ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki, to jedno z ważniejszych pytań określających tożsamość człowieka.

- Będziemy nawiązywać do różnych postaw wobec bezinteresownej miłości. Kim jestem? To istotne pytanie, jakby przedzierające się najgłębiej, by zobaczyć prawdę o sobie samym wobec prawdy o tym, że Bóg dla mnie był gotów poświęcić swe życie - tłumaczy.

Droga Krzyżowa ulicami miasta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego cieszy się co roku wielkim zainteresowaniem studentów. - Przychodzą na nią z potrzeby serca. Chcą w ten sposób postawić swe kroki na śladach Zbawcy, w których odkrywają prawdziwą miłość. Taką, której jesteśmy wszyscy głodni. O takiej właśnie miłości chcą posłuchać - podkreśla kapłan.

- Warto przyjść, by paradoksalnie zatrzymać się i dostrzec ślady bezinteresownej miłości. To przemienia serca, zbliża ludzi do siebie oraz pozwala na nowo odkrywać sens życia - zachęca do wspólnej modlitwy ks. Talik.

Akademicka Droga Krzyżowa rozpocznie się 18 marca przed kolegiatą św. Anny tuż po Mszy św. o godz. 19:30, a zakończy się pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej około godz. 22:00.

Źródło: KAI, luk / Kraków

Wydarzenie na Facebooku