100 dni modlitwy różańcowej

100 dni modlitwy różańcowej" aby duchowo przygotować się do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie. Inicjatywa rozpoczyna się dzisiaj w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie i potrwa do 13 maja.

- W tym niewielkim kościele w centrum Krakowa chcemy codziennie o godz. 19:15 odmawiać różaniec. Przed Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej z Fatimy będziemy wspólnie rozważać część różańca przypadająca na dany dzień tygodnia - tłumaczy Henryk Kuczaj z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, który wraz z żoną Martą koordynuje organizację wydarzenia.

Do modlitwy zaproszeni są mieszkańcy Krakowa oraz wszyscy odwiedzający miasto. - Mamy nadzieję, ze włączą się w nią przedstawicieli wspólnot, środowisk i grup społecznych, których w Krakowie nie brakuje. Osoby, które nie będą mogły przyjść do kościoła św. Wojciecha, zachęcamy aby łączyły się duchowo i odmawiały w tym czasie różaniec - dodaje Kuczaj.

Organizatorzy zapewniają, że nie brakuje powodów do modlitwy. - Wynagradzanie za znieważanie Niepokalanego Serca Maryi i obojętność na Bożą miłość, dziękczynienie za łaski otrzymane od Boga przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej, prośba o świętość małżeństw i rodzin, moralną odnowę Krakowa, jedność w Ojczyźnie oraz prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci - wymienia Marta Kuczaj. I dodaje, że w ten sposób chcą również modlić się w intencjach nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego oraz podziękować Maryi za ocalenie życia św. Jana Pawła II w zamachu 13 maja 1981 r.

Organizatorami inicjatywy „100 dni modlitwy różańcowej" są Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Rektor kościoła Św. Wojciecha w Krakowie i Sekretariat Fatimski na Krzeptówkach w Zakopanem.

Osoby zainteresowane poprowadzeniem modlitwy w wybranym przez siebie dniu proszone są o kontakt telefoniczny (664 24 38 29).

Ks. Piotr Studnicki