RekoSKI – ciekawa propozycja rekolekcyjna na ferie

Trwają zapisy na rekolekcje łączące w sobie modlitwę i zimowe sporty - jazdę na nartach i snowboardzie. Kolejna edycja franciszkańskich RekoSKI będzie przebiegać pod hasłem „Znaki Boga".


Jak podkreśla pomysłodawca wydarzenia, o. Łukasz Buksa OFM, jego główną ideą jest połączenie troski o ducha z troską o ciało. - W ten sposób bardzo praktycznie realizujemy wezwanie papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży, który zachęcał nas do tego, by zejść z kanapy. Będziemy to czynić przez szlifowanie umiejętności zjazdowych oraz duchowe spotkania, które będą uwrażliwiać na odkrywanie Boga w codzienności - wyjaśnia.

 

Podczas wyjazdów ćwiczenia na stoku łączą się z Eucharystią, rozważaniem Słowa Bożego, konferencjami oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Każdy poranek rozpoczyna Msza św. z kazaniem, które wprowadza w tematykę dnia. - Po śniadaniu zaczyna się około 4-godzinny czas szusowania. Dzień kończy blok modlitewnego czuwania, w tym praca w grupach oraz nauka śpiewu - opisuje franciszkanin.

 

Uczestnicy rekolekcji połączonych ze śnieżnym szaleństwem nie muszą umieć jeździć snowboardzie czy nartach. - Na stoku czekać będzie bowiem profesjonalna kadra instruktorska, która tych umiejętności będzie zarówno uczyć, jak i pomagać je doskonalić - zapewnia o. Buksa, którego widok w habicie na desce snowboardowej budzi zawsze wielkie emocji innych zjeżdżających.

 

W ramach tegorocznych RekoSKI organizowanych jest 5 turnusów: 14-18 stycznia, 22-26 stycznia, 29 stycznia - 2 lutego, 5-9 lutego oraz 18-23 lutego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formach zgłoszenia dostępne są na stronie www.braciamniejsi.pl/mlodziez.

 

W ubiegłym roku w nowatorskiej formie ferii zimowych pod patronem franciszkanów wzięło udział blisko 250 osób z całej Polski. Ich pomysłodawca - o. Łukasz Buksa OFM - to rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista i instruktor snowboardu. Prowadzi też autorski cykl muzyczno-słownych konferencji ewangelizacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt. „Obudź się! Możesz więcej!". Jest autorem m.in. płyt „Możesz Więcej" i „Miłosierny".

 

 

Źródlo: KAI, luk / Kraków

 

powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: