”Ofiary na progu wolności – niewyjaśnione zgony księży " ZAPOWIEDŹ

W 70. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Duszpasterstwo Ludzi Pracy przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie zaprasza na spotkanie pod nazwą: "Ofiary na progu wolności - niewyjaśnione zgony księży ". Odbędzie się ono w niedzielę, 15 października 2017, o godz. 16.00.

Organizatorzy zapraszają na najbliższe wydarzenie w ramach cyklu "Spotkań z Historią i Kulturą" na temat drogi do niepodległości. Odbędzię się ono w kaplicy kościoła MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 w Krakowie-Mistrzejowicach, z udziałem Pana Piotra Litki, który niestrudzenie prowadzi dziennikarskie śledztwo i poda nowe fakty w sprawie niewyjaśnionych do dziś, śmierci kapłanów - w tym bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Piotr Litka - dziennikarz, reporter, twórca filmów dokumentalnych. W październiku 2009 opublikował książkę "Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dni, Które wstrząsnęły Polską", za którą otrzymał wyróżnienie FENIKS 2010. Publikacja ta była też nominowana w konkursie: Książka Historyczna Roku 2010 i dotarła do finału - znajdując się w prestiżowej "dziesiątce" nominowanych (w kategorii: książka popularnonaukowa). Nominowany (wspólnie z Grzegorzem Głuszakiem) do nagrody GRAND PRESS 2010 w kategorii: reportaż telewizyjny.

Ponad rok po śmierci księdza Popiełuszki, kilka osób z Białegostoku postanowiło w największej konspiracji ukryć relikwie - jak już wówczas sądzono - męczennika. To krew i wycinki narządów wewnętrznych, pobrane podczas sekcji zwłok kapelana „Solidarności". Blisko ćwierć wieku później, z murów białostockiego sanktuarium, zostaje wydobyta niewielka drewniana skrzynka.