“FIESTA NAVIDEÑA” ZAPOWIEDŹ

Społeczność Comunidad Misa en Español zaprasza na obchody świąteczne FIESTA NAVIDEÑA, które odbędą się w niedzielę 10 grudnia. Wydarzenie rozpocznie Msza święta w języku hiszpańskim, o godzinie 14.30 w bazylice oo. franciszkanów (Plac Wszystkich Świętych 5). Na godzinę 15.30 Organizatorzy zapraszają do Sali bł. Jakuba, gdzie przedstawione zostaną różne tańce latynoskie, takie jak m.in. tango, salsa czy salsa cubana.


 

W programie FIESTA NAVIDEÑA, przewidziane są również:


- Kolędy hiszpańskie i latynoamerykańskie, śpiewane przez dzieci z BISC (jedna z kolęd będzie również inscenizowana).


- Krótkie przedstawienie teatralne zatytułowane Przyjazd Świętego Mikołaja - LA LLEGADA DE PAPA NOEL. W przedstawieniu, Święty Mikołaj przyjeżdża z Ameryki Południowej do Polski jednak na skutek zmiany klimatu, jego przeziębione elfy nie mogą pracować, co  stawia go to w rozterce jak rozdać prezenty dzieciom.


Podczas świątecznego spotkania przewidziane są także inne niespodzianki, takie jak: wizyta Świętego Mikołaja z torbą upominków czy występ baletowy dziewczynki, która pojawia się na scenie, wychodząc z pudełka z prezentami. Będą również dwie duże "pinatas" z cukierkami - jedna dla dzieci, druga dla dorosłych - zgodnie ze zwyczajem latynoskim.


Spotkanie - jak co roku - zakończy degustacja tradycyjnych dań hiszpańskich i latynoskich (Peru, Meksyk, Kolumbia, etc.).

 

 

 

1
powrót

Msze święte


Partnerzy:
Mecenas: